Гладни смо праве истине. Биће то дуго гладовање.
- Истерана правда се правда да није она због тога крива.
- На самом почетку извукли смо дебљи крај.
- За понеке нема зиме ни за шта, а за неке нема ни лета ни зиме.
- Толико високо је узлетео да ми не можемо ни поглед да добацимо.
- Дошло је време; ја теби, ти мени - не можемо ништа.
- Ја не волим да трачарим. Зато мене не воле комшинице.
- Бос се не изува, али и тешко обува.
- Човечанство је можда напредовало, али човечност је дубоко заглибила.
- Изнели смо доста ствари на чистац и направили сметлиште.
- Када није ништа могао да учини у својој кући, окренуо се политици.
- Знам ја да је људски грешити, али не мора он бити баш таква људина.
- Код мене нема лабаво. Каиш сам чврсто стегла.
- Свет у напредак незаустављиво срља.
- Свео је разум на такву меру, да никога не разуме.
- Нисам ја човек који говори из трбуха. Ја сам гладан човек.
- Не плаши нас кад нас сатерају у теснац. Тескоба нам је природно станиште.
Славица Агић
0 коментара:
Постави коментар