JAGODA SABLIĆ – O, BOŽE!
O, Bože!
O, Bože, vidiš li ti sve ovo?!
Bogovima sebe prozvali,
Mole da im oprostiš grijehe,
Dugove nam ostavili i
Radioaktivno smeće.
O, Bože!
Kažu da su te uhvatili
Za bradu.
Molim te,
Obrij je za Božju pravdu.
Sebi su stvorili Raj,
Nama ostavili Pakao i
Mrak.
O, Bože!
Vidiš li da je sirotinje
Sve više.
Intelektualaca sve manje
Lažnim diplomama imaju
Moć i visoke plaće.
O , Bože!
Čuješ li svog naroda glas?
Nestala je srednja klasa
Obespravljeni i gladni
Od tebe traže spas.
O, Bože!
Čuješ li njihove
Lažne molitve i fraze.
Usta su im puna
Demografskog prosperiteta
i nataliteta,
a dovode naciju do
povećanja mortaliteta.
O, Bože!
Prosvijetli im pamet.
Prepusti narodu da
Vlada,
To je demokracija i
Pravda.
0 коментара:
Постави коментар