JAGODA SABLIĆ - O, BOŽE!

 JAGODA SABLIĆ – O, BOŽE!

 

O, Bože!

 

O, Bože, vidiš li ti  sve ovo?!

Bogovima sebe prozvali,

Mole da im oprostiš grijehe,

Dugove nam ostavili i

Radioaktivno smeće.

 

O, Bože!

 

Kažu da su te uhvatili

Za bradu.

Molim te,

Obrij je za Božju  pravdu.

Sebi su stvorili Raj,

Nama ostavili Pakao i

Mrak.

 

O, Bože!

Vidiš li da je sirotinje

Sve više.

Intelektualaca sve manje

Lažnim diplomama imaju

Moć i visoke plaće.

 

O , Bože!

 

Čuješ li svog naroda glas?

Nestala je srednja klasa

Obespravljeni i gladni

Od tebe traže spas.

 

O, Bože!

 

Čuješ li njihove

Lažne molitve i fraze.

Usta su im puna

Demografskog prosperiteta

i nataliteta,

a dovode naciju do

povećanja mortaliteta.

 

 

O, Bože!

 

Prosvijetli im pamet.

Prepusti narodu da

Vlada,

To je demokracija i

Pravda.

 

 

Podeli sa prijateljima :

Facebook Google+ Twitter

0 коментара:

Постави коментар

Омогућава Blogger.